Půjčování elektronických knih

Službu zajišťuje Knihovna města Mladá Boleslav ve spolupráci s portálem eReading za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Registrovaný čtenář si může půjčovat e-knihy ze současné produkce českých nakladatelů on-line. Propojením s portálem eReading.cz jsou k zapůjčení stovky titulů e-knih včetně novinek a bestselerů od Stoletého staříka a Analfabetky od J.Jonassona až po Gertu Schnirch od Kateřiny Tučkové. E-knihy jsou dostupné z katalogu knihovny.

Služba je registrovaným čtenářům Knihovny města Mladá Boleslav poskytována zdarma.

 • E-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz, telefonech a tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz, dále na PC s Windows nebo MAC.
 • Délka výpůjčky je 31 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní, výpůjčku není možné zkrátit.Nevztahuje se na ni proto pokuta z prodlení, výpůjčka sama zmizí z vašeho zařízení.
 • Je možné vypůjčit si 1 titul na 31 dnů.
 • Kromě možnosti e-výpůjčky byly některé záznamy knih v katalogu obohaceny o možnost prolistovat si ukázku daného titulu v PDF.

Co je třeba před realizací e-výpůjčky

 1. Musíte být registrovaným čtenářem knihovny.
 2. Musíte mít ve svém uživatelském kontě v knihovně zadaný email. Můžete ho zadat u knihovníka v knihovně nebo přes web po přihlášení do svého účtu v on-line katalogu Portaro.
 3. Jako přihlašovací údaje použijte: vaše příjmení (příjmení včetně diakritiky) a čárový kód (kód najdete na vaší legitimaci, uvádějte bez mezer), pokud jste si jej již nezměnil/a. Musíte mít účet u eReading.cz se stejným emailem, který je uveden ve vašem účtu v knihovně.

Jak si půjčit e-knihu

 1. Nejprve se přihlaste do svého čtenářského konta ( příjmení včetně diakritiky + č. legitimace).
 2. Zadejte titul. Klikněte na tlačítko „vypůjčit e-knihu“. (U titulů, které jsou k dispozici zároveň jako papírová kniha i jako e-kniha na tlačítko „vypůjčit“ nebo „rezervovat“)
 3. Zaregistrujte se na eReading.cz stejným e-mailem, který máte zadán v kontě čtenáře v knihovně.
 4. V kontě eReading najdete knihu ke stažení a můžete číst.
 5. Výpůjčka e-knihy je zobrazena v kontě čtenáře.

Doporučujeme

Před vlastní objednávkou e-knih z katalogu se nejprve zaregistrujte na eReading.cz a nainstalujte si softwarovou aplikaci na své čtecí zařízení, čímž si připravíte vše potřebné k e-čtení. Dále si knihy jednoduše půjčujte přes katalog Knihovny města Mladá Boleslav.