Přehled periodik

 • 100+1 zahraniční zajímavost : Legendární populárně-naučný čtrnáctideník plný zajímavostí z celého světa. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • 21.století : Měsíčník, který populární formou přibližuje moderní poznatky z vědy a techniky, nahlíží do výzkumných ústavů, laboratoří a míst velkých objevů. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • 21. století junior : Junior je měsíčník pro zvídavé děti ve věku od 8 do 14 let. Nové objevy a věda jako taková je jim podávána zábavnou a zajímavou formou, takže je získávání nových poznatků baví. Články jsou psány lehkou a srozumitelnou formou a poodhalují objevy ze světa techniky, přírody, astronomie a dalších oborů. Časopis najdete v oddělení pro děti.
 • ABC : ABC je populární čtrnáctideník určený především aktivním dětem, nabízející zajímavé informace ze světa techniky, vědy, přírody, sportu i moderních technologií. Časopis najdete v oddělení pro děti a v pobočce Severní Město.
 • Apetit: Měsíčník napsaný s opravdovou chutí a určený nové generaci žen a mužů, pro něž je vaření více koníčkem a společenskou zábavou než nutností, jakou bylo pro jejich matky. I když se každá strana týká vaření, v celkovém zpracování časopisu se odrážejí prvky související se životním stylem. Apetit nabízí originální, jednoduché a funkční recepty, seznamuje čtenáře s gastronomickými novinkami a učí je “nebát se kuchyně”. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Boleslavan : Časopis města Mladá Boleslav. Vychází měsíčně. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Burda světová móda : Měsíčník, který prezentuje nejnovější trendy světové módy, pravidelně se věnuje zdraví, referuje o kosmetických novinkách, o trendech v líčení i v účesech, představuje výrazné osobnosti ze světa módy, pomáhá s výběrem módních doplňků, zve k prostřenému stolu. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Bydlení : Měsíčník o bytové kultuře na českém trhu. Přináší nápadité proměny bytů a návštěvy zajímavě řešených interiérů. Nabízí inspiraci, rady, tipy a nápady vhodné pro byt, dům i zahradu. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Bylinky revue : Měsíčník o bylinkách, o pěstování, léčení a vaření s bylinkami. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Computer  : Měsíčník určený široké vrstvě uživatelů počítačů a internetu. Odpovídá na otázky, které si denně kladou čeští uživatelé počítačů, pomocí cenových přehledů a recenzí radí, jak výhodně nakupovat výpočetní techniku. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Cykloturistika : Měsíčník zaměřený především na rekreační a sportovní cyklistiku. Tato pohybová aktivita znamená jízdu na kole pro radost z pohybu, pro zábavu, pro udržení či získání kondice, ale také pro poznání zajímavých oblastí v České republice a v blízkém i vzdáleném zahraničí. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Časostroj : Zábavný a současně naučný magazín o historii pro mladé čtenáře zhruba od 9 do 15 let. Časopis je bohatě ilustrovaný těmi nejlepšími českými ilustrátory. Vychází měsíčně. Časopis najdete v oddělení pro děti a v pobočce Severní Město.
 • Čtenář : Měsíčník pro knihovny a její čtenáře. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Čtyřlístek : Čtyřlístek je rodinný čtrnáctideník s hlavním zaměřením na děti a mládež. Veselé barevné obrázkové čtení, v němž vždy najdete příběh čtyř hrdinů: Fifinky, Bobíka, Myšpulína a Pindi, Učíme se anglicky a další komiksové čtení. Časopis najdete v oddělení pro děti a v pobočce Severní Město.
 • dTest : Měsíčník dTest publikuje nezávislé srovnávací testy výrobků a služeb. Již otestoval přes 10.000 výrobků a identifikoval přes 500 nebezpečných. Na stránkách najdete upozornění na nekorektní praktiky firem i možnosti využití vašich spotřebitelských práv. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Dějiny a současnost : Časopis Dějiny a současnost vychází každý měsíc (mimo července a srpna) a zaměřuje se na kvalitní popularizaci historie jako vědy. Autory článků jsou výhradně vědečtí pracovníci, vysokoškolští pedagogové, doktorandi a studenti historických oborů, archiváři, muzeologové a historici umění. V časopise naleznete pouze ověřená a pravdivá fakta, zajímavé články a recenze knih s historickou tematikou. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Dekor : Časopis DEKOR vychází jako dvouměsíčník a pravidelně svým čtenářkám nabízí kreativní techniky, ruční práce, dekorace, recepty, květinové vazby a praktické rady. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • DIA styl : Časopis DIA styl je určen pro lékaře, diabetology a diabetiky. Pohledy pacienta a lékaře s doplňujícími komentáři. Obsahuje články o problémech, které je zajímají, informace o zdravotní péči a specializovaných diabetologických centrech. Představuje společensky zajímavé a známé osobnosti s diabetem. Přináší zpravodajství z akcí pro diabetiky, diabetologických konferencí a kongresů a novinky ze světa. Nechybí ani zajímavé recepty, inspirace pro zdravé cvičení, recenze tematických internetových stránek. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Digitální foto : Měsíčník Digitální foto magazín je určen pro ty, kteří se chtějí naučit kreativně fotografovat. Převážná část obsahu je zaměřena na nejrůznější fotografické techniky, praktické rady a tipy. Ty jsou doplněny rozhovory se zahraničními profesionály a nezávislými testy nejžádanějších fotoaparátů, objektivů a jiné fototechniky. V každém vydání najdete CD s desítkami minut videotutorialů o úpravách ve Photoshopu. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Domov : Měsíčník Domov se věnuje všemu, co souvisí s pořízením bydlení i jeho zařízení, dává praktické rady a nápady, neopomíjí ani design a umění v interiéru. Čtenáři se v každém čísle mohou pravidelně těšit na rubriky, ve kterých se dozvědí něco nového o bytech a bydlení, rodinných domech, novinkách a trendech v zařizování a designu předmětů. Nechybí ani interiéry a stavby, kuchyně, koupelny, zahrady, teorie i praktické rady pro zařizování, financování bydlení. Zajímavým zpestřením pro všechny čtenáře jsou jistě i reportáže a návštěvy. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Dopravní noviny : Čtrnáctideník pro vnitrostátní a mezinárodní dopravu, spedici a logistiku. Informačně pokrývá všechny dopravní obory a oblast navazujících služeb. Přináší aktuální a odborné informace určené především podnikatelům a řídícím pracovníkům firem podnikajících ve výše uvedených oborech a všech dalších odvětvích průmyslu a obchodu. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Dům a zahrada : Měsíčník komplexně zaměřený na rodinný dům. Věnuje se zejména jeho architektuře, stavbě, rekonstrukci, vybavení a zařízení interiéru a úpravě zahrady. Přináší návštěvy pozoruhodných rodinných domů, názory architektů a odborníků, ale hlavně praktické informace a tipy pro všechny, kdo rodinný dům staví, bydlí v něm či o bydlení ve vlastním sní. Časopis najdete v pobočce Severní Město.
 • Ekonom : Týdeník Ekonom je určen zájemcům o aktuální souvislosti hospodářských a politických událostí doma i v zahraničí, systematicky upozorňuje na vývojové trendy i v oblastech, jako jsou aplikace informačních technologií v podnikání, nové způsoby financování společností apod. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Enigma : Měsíčník, který soustřeďuje svou pozornost na vše tajemné. Mapuje rozmanité konspirativní teorie a vyjasňuje praktiky tajných společenství. Nabízí rozdílné hypotézy týkající se záhadných událostí a tragédií. Důsledně zkoumá paranormální jevy a nevyhýbá se žádnému mystériu. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Epocha : Čtrnáctideník Epocha přináší na svých stránkách vysoce zajímavé a čtenářsky přitažlivé články s informacemi ze světa nových objevů, technologií, společnosti, světového byznysu, významných celebrit i ze světa velkého zločinu i tajemné minulosti. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Geografické rozhledy : Časopis Geografické rozhledy je multioborové periodikum zaměřené na geografické a environmentální vzdělávání. Svým obsahem výrazně přispívá k vývoji a inovacím soudobé pedagogické praxe. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Glanc : Český lifestylový měsíčník zaměřený na všechny oblasti života, které zajímají moderní, inteligentní a náročnou ženu. Představuje čtenářkám módní, kosmetické a designové trendy, myslí na jejich zdraví, připravuje rozhovory s výjimečnými osobnostmi nejen ze světa showbyznysu a sbírá neobyčejné příběhy obyčejných lidí. Úzce spolupracuje se slavnými a úspěšnými osobnostmi, přináší možnost nahlédnout do jejich soukromí a poznat jejich názory. Glanc dovoluje čtenářkám vstoupit do světa úspěchu, snů, emocí a splněných přání. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Heroine: Dvouměsíčník Heroine – v českém překladu Hrdinka – je časopis cílící na ženské publikum. Je pro všechny liberální, emancipované a svobodné ženy, které se nebojí vystoupit z davu a jít svou vlastní cestou. Těšit se můžete na dva velké rozhovory, originální street fotosession, aktuální trendy, společenská, sociální i vztahová témata. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • History revue : Měsíčník zaměřený výhradně na světovou i českou historii. Neotřelým způsobem čtenáře vtáhne přímo do středu velkých historických událostí, seznámí ho s nejmocnějšími vládci světa i s polozapome­nutými skutečnostmi z naší minulosti. Žádné téma není tabu, žádná historická éra nezůstane bez povšimnutí. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Chatař a chalupář  : Tradiční měsíčník pro chataře, chalupáře, kutily a zahrádkáře tedy pro všechny, kteří tráví volný čas odpočinkem mimo město. Nabízí nejen tradiční témata pro inspiraci na stavební a zařizovací práce, ale stále více se věnuje životnímu stylu, turistice, vaření, hobby, sběratelství atd. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Chip  : Měsíčník o moderní digitální technice přináší aktuální informace ze světa počítačů, tabletů, smartphonů a dalších IT zařízení: testy hardwaru, softwaru, reportáže z technologických výstav a praktické rady a tipy, jak řešit různé problémy související s využíváním moderní techniky. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Chovatel : Měsíčník Českého svazu chovatelů je určen zejména chovatelům drobného zvířectva a přináší nejen odborné informace, ale i zajímavosti ze širokého spektra svého zaměření – králíci, holubi, drůbež, morčata, exotické ptactvo, akva-tera. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Interview : Měsíčník přináší sto stran výjimečných rozhovorů s inspirativními osobnostmi ze všech oblastí našeho života. Nejvýznamnější představitelé domácí i zahraniční kultury, umění, vědy, sportu, politiky a byznysu otevřeně promlouvají o svém životě, cestě k úspěchu i pádech, soukromí a plánech do budoucna. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • KamPoMaturitě?  : Časopis vychází 3x ročně. V září přináší aktuální seznam všech VŠ a VOŠ, články, jak si vybrat školu, co všechno lze studovat po maturitě. V lednu přináší mapu VŠ, údaje o úspěšnosti na jednotlivých školách a rady, související s přijímacím řízením. V dubnu přináší seznam vysokých škol, které ještě přijímají přihlášky, seznam fakult, kam se lze dostat i bez přijímacích zkoušek, prezentace vysokých škol, vyšších odborných škol a další užitečné informace. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Koktejl : Měsíčník Koktejl je populární magazín o celém světě, jeho obsah se skládá téměř výhradně z materiálů českých cestovatelů, publicistů a fotografů. Vedle článků o exotickém cestování tu naleznete informace o cestách do bližších destinací, nechybějí ani pravidelné výpravy po zajímavých koutech České republiky, ani střípky zajímavostí, od vědy přes historii po vesmír. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Krásný rok : Lifestylový měsíčník zaměřený na život mimo hlavní město, reportáže z regionálních tradičních akcí, obnova starých řemesel, tradiční jídla, chovatelství, tradiční hry pro děti, zahrada a život v přírodě. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • KreativDvouměsíčník plný inspirace a praktických rad pro tvoření, zaměřený na tradiční i moderní kreativní techniky. Přináší informace o trendech v bydlení a proměnách interiérů, dekoraci, oděvech, doplňcích, módě, ale i kreativním vaření. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Krkonoše – Jizerské hory : Měsíčník o přírodě a lidech, který již páté desetiletí vydává Správa Krkonošského národního parku. Časopis je věnován přírodě a ochraně životního prostředí, historii, rozhovorům se zajímavými lidmi, aktuálním zprávám z regionu a z činnosti Správy KRNAP. Najdete tu snímky předních fotografů, čtyřstranu pro mládež, reportáže, zajímavosti, případy Horské služby, trasy na výlet i soutěže. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Květy : Tradiční týdeník oslovující celou rodinu, plný aktuálních reportáží, zajímavostí z domova i ze světa, rozhovorů a neobyčejných osudů, praktických rad, ale i tipů na výlety. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Letectví a kosmonautika : Měsíčník Letectví a kosmonautika je univerzálním leteckým a kosmonautickým magazínem pro nejširší okruh čtenářů, pro něž jsou letectví a kosmonautika zálibou a profesí. Obsahově navazuje na bohaté tradice domácího letectví. Zveřejňuje širokou paletu článků od modelářství po leteckou dopravu, od sportovního letectví po vojenské letectvo, od raket po kosmické lety. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Lidé a země : Tradiční časopis o cestování přináší svým čtenářům exkluzivní reportáže o zvycích, tradicích, aktuálních událostech i životním stylu lidí celé planety. Naleznete v něm nespočet zajímavých reportáží a krásných fotografií nejznámějších českých cestovatelů, osobností a novinářů, kteří dané lokality velmi dobře znají a vědí, co si v nich nenechat ujít. Měsíčník je určen všem milovníkům cestování, přírody a kulturních památek. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Marianne : Lifestylový měsíčník pro sebevědomé a nezávislé ženy. Zakládá si na tom, aby články nebyly povrchní a bezduché. Nabízí řadu rozhovorů s významnými lidmi a precizně zpracované články na téma vztahů, zdraví, životního stylu, kultury… Na profesionální úrovni se věnuje také módě a kosmetice. Marianne, to je mix inteligentního čtení, humoru a lifestylových témat. Své čtenářky chce především inspirovat a pobavit. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Mateřídouška: Měsíčník pro zvídavé děti, které se mají smysl pro humor. Najdete v ní nejen původní autorské ilustrace, zábavné i naučné články, ale i hravé úkolovky, komiksy i čtení na pokračování. Děti se v ní pravidelně setkávají s Virem a Bitem, dvěma veselými (a tak trochu poťouchlými) průvodci ve světě internetu a moderních technologií. Kromě receptů, které už děti samy hravě zvládnou, nabízí Mateřídouška také tipy na dobré knížky a filmy. Také děti průběžně inspiruje k tvoření a procvičování jemné motoriky. Mateřídouška se samozřejmě neobejde bez komiksových příběhů – ať už s detektivním komiksem Suri a Kata, Simpsony nebo Mimoni. Časopis najdete v oddělení pro děti a v pobočce Severní Město.
 • Miminko :  Měsíčník poradí v těhotenství, při porodu i při péči o dítě až do 5 let. Originální autorské články připravované s odbornými kapacitami ze všech souvisejících oblastí. Miminko je na trhu od roku 2003 a po celou dobu má širokou čtenářskou základnu mezi maminkami, které se zajímají o to, jak pečovat o miminko od narození do předškolního věku. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Mladý svět : Měsíčník Mladý svět navazuje na tradici jednoho z nejoblíbenějších časopisů, který u nás vycházel téměř 40 let a celým generacím čtenářů přinášel zajímavé informace ze společnosti, kultury a života v Česku. Naleznete zde řadu zajímavých článků, reportáží a rozhovorů. Časopis najdete v pobočce Severní Město.
 • Moje psychologie : Lifestylový měsíčník pro všechny, kteří chtějí porozumět svým pocitům i pocitům ostatních lidí, chtějí rozpoznat možná úskalí vztahů se svými partnery, přáteli, dětmi či kolegy a najít návod na jejich řešení, chtějí lépe poznat sami sebe, využít svých možností a zbavit se slabostí. Je určen vzdělaným, zvídavým a náročným čtenářkám, kterým nabízí novinářsky i odborně špičkově zpracované a zároveň čtivé články. K tomu předkládá i nový, netradiční pohled na módu a kosmetiku, design, gastronomii i cestování, protože i všechny smyslové požitky jsou součástí naší psychické kondice. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Naše krásná zahrada : Měsíčník přináší všechny podstatné informace pro majitele zahrad či balkonů i pro pěstitele pokojových rostlin. Čtenář tu najde praktické návody pro pěstování okrasných rostlin, ovoce a zeleniny, náměty, jak si účelně a nápaditě upravit zahradu, terasu či byt, i řadu dekoračních a floristických nápadů. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • National Geographic : Měsíčník National Geographic přináší populárně vědecký náhled do přírodních, technických, kulturních a etnických tajů tohoto světa. Jeho reportáže jsou doprovázeny fotografiemi výjimečné kvality. Mapové přílohy jsou součástí obsahu časopisu několikrát za rok. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Od Ještěda k Troskám: vlastivědný sborník Českého ráje a Podještědí vychází čtvrtletně a informuje o zajímavostech regionu (historie, příroda, literatura, současnost). Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Playboy : Legendární časopis pro muže s erotickým nádechem, který si rády přečtou i ženy, nositel exkluzivního životního stylu. Tento průvodce aktivních mužů přináší pohled na vnější krásu ženského těla a smyslnosti a díky rozličným článkům a rozhovorům, také obohacující čtení. Vychází měsíčně. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Praktik  : Měsíčník Praktik je určen všem, kdo rádi kutí, přestavují či vylepšují svůj dům, byt, chalupu i zahradu. Ústřední téma vždy tvoří konkrétní praktický návod k výrobě či renovaci bytového zařízení i výběru zařizovacích předmětů – od nábytku až po elektrické spotřebiče či sanitární vybavení. Samozřejmostí jsou novinky, pravidelná rubrika věnovaná ručnímu i elektrickému nářadí, soutěže, módní trendy v oblasti dekorace, bytových doplňků a údržby bytu i zahrady. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Puntík : Měsíčník je určen dětem od dvou do šesti let. Nabízí aktivity, které pomáhají s rozvojem řeči a obohacováním slovní zásoby, s rozvíjením fantazie a kreativity či s procvičováním grafomotoriky. K tomu slouží převážně obrázkové příběhy s minimem textů a úkoly, které se k příběhům vztahují. Puntík je rovněž pomocníkem rodičů a vychovatelů, přináší jednoduché tipy na výrobu her a zábavných cvičení. Pro lepší přehlednost provázejí jednotlivé části časopisu veselé postavičky. Dětem pomohou s úkoly, jako je poznávání barev, tvarů, vydají se s nimi objevovat svět, naučí je vnímat základní etické hodnoty. Rýmované texty a krátké básničky spojují rozvíjení řeči i pohybu, nechybějí ani rytmické hry či náměty na zábavné aktivity. Časopis najdete v oddělení pro děti.
 • Receptář : Měsíčník Receptář je plný tipů a nápadů z oblasti zahrádkářství, kutilství v dílně a v domácnosti, vaření, zdraví či chovatelství. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Reflex : Prestižní společenský týdeník Reflex jde vždy k jádru věci a neuhýbá před konfrontací. Inteligentnímu čtenáři předkládá originální a neotřelý pohled na aktuální společenská, kulturní i politická témata; představuje české i světové osobnosti v prestižních interview a nabízí nové úhly pohledu na svět i životní styl. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Reportér : Investigativně-reportážní měsíčník, jehož programem je poctivá a nezávislá žurnalistika, práce na textech, které jdou do hloubky a jejichž příprava trvá delší dobu. Měsíčník je rozdělen do několika rubrik. Například sekce Report přináší investigativní články a reportáže, v Českých počinech naleznete tuzemské příběhy zajímavých a úspěšných lidí a aktivit v nejrůznějších oborech, Byznys obsahuje ekonomické informace do hloubky, které nemůže postihnout běžné denní zpravodajství, rubrika Střední Evropa se zabývá děním a příběhy ze států sousedících s Českou republiku, v sekci Literatura pak najdete povídku nebo esej psanou speciálně pro měsíčník. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Respekt  : Politicko-společenský týdeník zaměřený na komentáře, rozhovory, reportáže, zpravodajství z domova i ze zahraničí. Zabývá se politikou, ekonomikou a historií, společenskými tématy a trendy, sleduje novinky v oblastech vědy a výzkumu, velkou pozornost věnuje kultuře. Na jeho stránky přispívá řada významných osobností z různých oblastí lidské činnosti. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Rodina a škola :  Měsíčník mapující školní i mimoškolní výchovu dětí. Přináší rady k výchovným a vzdělávacím problémům, sondy do dětské psychiky, přijímací zkoušky na SŠ, informace o zdravé stravě pro děti, zajímavé rozhovory, náměty, jak trávit s dětmi volný čas a mnoho dalších podstatných informací. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Rozmarýna : Měsíčník pro tvořivé lidi, kteří rádi krášlí a zútulňují své okolí. Přináší návody na výrobu dekorací, tipy pro dům a zahradu, recepty i rady, jak pečovat o své zdraví. Je zaměřen hlavně na ženy, které chtějí samy tvořit své životní prostředí, životní styl a pěstují tvůrčí hobby. Časopis hledá inspiraci v kladných stránkách tradičního životního stylu a života v souladu s přírodou. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • RozmarýnkaDvouměsíčník (nejen) pro děti. Přináší jednoduché, ale nápadité návody pro nejmenší, složitější postupy pro starší děti i tipy pro rodiče na vytváření originálních výrobků pro děti, ať jde již o inspiraci do pokojíčků, módní doplňky pro malé slečny, různě praktické vychytávky a podobně. Kromě bohaté nabídky postupů nabízí Rozmarýnka svým čtenářům také reportáže a rozhovory s inspirujícími osobnostmi tvořícími (nejen) pro děti. Rozmarýnka je zkrátka časopis pro celou rodinu, je určen všem menším i větším dětem, rodičům, prarodičům, učitelům, vychovatelům i lektorům. Časopis najdete v oddělení pro děti.
 • Rybářství  : Tradiční český měsíčník Rybářství pro všechny rybáře a milovníky přírody vychází od roku 1897, čímž se řadí mezi absolutně nejdéle vycházející česká, ale i evropská periodika. Je určen pro nejširší vrstvy příznivců rybaření. Čtenáři na jeho stránkách najdou odborné i odpočinkové čtení, rady i návody, reportáže, rozhovory, polemiky, cestopisné příspěvky z domova i zahraničí, právní poradnu, ale i stránky pro děti. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Senát : Čtvrtletník vydávaný Kanceláří Senátu. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Simpsonovi : Komiksový měsíčník zasvěcený rodině Simpsonových. V televizi nikdy neviděné příběhy všech vašich oblíbených postav ožívají v tomto časopise, který najdete v oddělení pro děti a v pobočce Severní Město.
 • Spider – man : Měsíčník obsahuje napínavé příběhy o Spider-Manovi a také různé hádanky, rébusy a doplňovačky. Je určen především čtenářům ve věku 9-14 let, ale potěší obdivovatele nejslavnějšího pavoučího muže na světě každého věku. Časopis najdete v oddělení pro děti a v pobočce Severní Město.
 • Stereo a video : Spotřebitelský měsíčník je rádcem při nákupu spotřební elektroniky a pomocníkem při orientaci v dynamicky se vyvíjející oblasti audio-video technologií pro každodenní použití. Vedle tématu měsíce jsou základem srovnávací nebo samostatně hodnotící testy zhruba 50 produktů z oblasti spotřební elektroniky. Nedílnou součástí je nejúplnější přehled produktů dostupných na českém trhu a též hudební a filmové recenze. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Story : Společenský lifestylový čtrnáctideník plný informací ze života celebrit, emotivních příběhů a inspirace k modernímu životnímu stylu. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Střelecká revue : Měsíčník informující čtenáře o zajímavostech z oboru střelby, zbraní a střeliva. Časopis si všímá zbraní palných a chladných, civilních, vojenských, současných a historických. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Svět motorů : Publicisticko-zpravodajský týdeník nabízí široké spektrum automoto témat a aktualit s orientací na české prostředí. Svět motorů podrobně testuje nejnovější a nejžádanější modely na trhu a srovnává je, nabízí přehled aktuálně zlevněných modelů a stejně důkladně se věnuje ojetým automobilům. Přináší také informace z dopravní problematiky, rady na cesty a servisní návody, které si na autě zvládne udělat každý sám. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Téma :  Zpravodajsko-společenský týdeník, v němž najdete velké rozhovory, silné příběhy, aktuální společenská témata, články o životním stylu a pohled do světa showbyznysu. TÉMA je časopis se širokým záběrem, popisující život v celé jeho pestrosti. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Tina : Týdeník pro ženy nabízí reportáže o zajímavých ženách, články o zdravotních tématech v podobě rad odborníků a novinek z medicíny, nevyhýbá se ani alternativním metodám léčby. Současně nabízí i stránky věnované péči o tělo (kosmetika a wellness) i o duši (psychologická poradna). Obsahuje také řadu zajímavých receptů. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Turista : Měsíčník vydávaný Klubem českých turistů se zaměřuje na skutečně běžné aktivity, nevyžadující speciální výcvik či naprůměrnou tělesnou zdatnost. Kromě pěší turistiky (často kombinované s mototuristikou) jsou to cykloturistika, turistické vodáctví, lyžařská turistika a méně náročné formy vysokohorské turistiky. Přináší i speciální náměty pro rodiny s dětmi a seniory. Jeho důležitou součástí je poznávací obsah, z převážné části zaměřený na přírodní krásy a historické zajímavosti i současné aktivity zajímavých lidí v České republice, jejím okolí a zemích alespoň potenciálně dostupných českému občanovi s běžným příjmem. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Tvar :  Obtýdeník živé literatury věnující se především současné české próze a poezii s přesahem do světové literatury a dalších kulturních a společenských témat. Tvar je v současné době nejčastěji a nejdéle vycházejícím literárním časopisem v České republice, existuje nepřetržitě od r. 1993. Vydává jej spolek Klub přátel Tvaru. Tvar uděluje literární cenu Tvárnice a vydává internetový magazín Ravt. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Týden : Zpravodajsko – společenský týdeník přináší zprávy, analýzy, reportáže, rozhovory a komentáře z domova i ze světa. Tvůrci časopisu staví na ověřených informacích a závěrech podložených argumenty. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Veronica : Čtvrtletník Veronica je časopis pro ochranu přírody a krajiny, který vydává základní organizace Českého svazu ochránců přírody Veronica. Najdete zde články odborníků, které Vám přinesou hlubší vhled do ekologických problémů, příklady dobré praxe občanských sdružení s projekty pro lidi a přírodu, které Vás povzbudí, rady a návody Ekologické poradny Veronica, které můžete sami uskutečnit, seriál výletů po přírodních parcích ČR, kam se můžete vydat za poznáním, galerie, krajiny srdce, básně a kresby, které Vás potěší i zajímavosti z přírody a krajiny, o nichž jste dosud nevěděli. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Vesmír : Přírodovědecký měsíčník přináší nejširší rozhled v přírodních, technických i humanitních vědách. Vybírá podstatné informace. Předkládá širokou paletu názorů a podporuje diskusi k důležitým tématům. Články ověřují přední odborníci, tím je časopis výjimečný. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Vital : Čtvrtletník  o lidech, historii, kultuře, zdraví, vaření i bydlení. V pravidelných rubrikách se můžete těšit na fejeton Rudolfa Křesťana, hudební tipy Jiřího Černého či rubriku Retro od autora rozhlasových Dobrých rán Karla Tejkala. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Vlasta : Tradiční týdeník pro ženy plný rozhovorů, reportáží, módy, kosmetiky a receptů. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • WM Magazín : Měsíčník plný tajemství a záhad, nových a nekonformních myšlenek.  Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Zahrádkář : Měsíčník přináší informace o novinkách ze světa ovoce, zeleniny a okrasných rostlin, nápady jak ozvláštnit zahradu, jak se o ni postarat, aby byla stále krásná (výběr rostlin, jejich ochrana proti škůdcům, chorobám, hnojení, tvarování stromů a keřů,…). Od roku 2005 má časopis stálou přílohu Zahrádkářka. Věnuje se zdravému životnímu stylu (seriál o ovoci, bylinách a zelenině v kuchyni – vždy s recepty), nabízí kuchařské speciality od profesionálních kuchařů i čtenářů. V Zahrádkářce najdete i témata z aranžování květin, nápady pro šikovné ruce, výzdoba bytu. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Zaostřeno  : Časopis zaměřený na tematiku drogových závislostí, drogovou kriminalitu a především na prevenci vydává Úřad vlády ČR. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře.
 • Zdraví  : Měsíčník o zdravém životním stylu. Kromě péče o zdraví se věnuje rodině a dětem, kosmetice, cvičení nebo psychologickým problémům. Nechybí ani rozhovory ze slavnými osobnostmi a samozřejmě originální recepty. V každém čísle radí odborní lékaři čtenářům s konkrétními problémy. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Země světa : Zeměpisný a cestopisný měsíčník určený širokému okruhu čtenářů, kteří touží poznat přírodu, historické a umělecké památky, kulturní dědictví, tradice a zvyky různých zemí, národů a kultur světa. Nechybí však ani materiály z českých regionů. Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.
 • Žena a život : Lifestylový čtrnáctideník pro ženy, který dokáže kombinovat prvky světových trendů s českou realitou, a to nejen v módě, kosmetice, ale i vaření, dekoru apod. Podstatnou část časopisu rovněž tvoří rozhovory se známými osobnostmi, ale i odborníky na nejrůznější témata (vztahy, sex, kariéra, děti). Časopis najdete v oddělení pro dospělé čtenáře a v pobočce Severní Město.

Denní tisk