Detail akce

Tvorba metodických materiálů ve vzdělávání

Datum 25. 9. 2024
Čas9:00
Cena0 Kč

Středočeská vědecká knihovna v Kladně ve spolupráci s Knihovnou města Mladá Boleslav, Vás zve na vzdělávací workshop v rámci projektu Rozvoj měkkých dovedností pracovníků v kulturním a kreativním sektoru ve Středočeském kraji II.

Seminář se věnuje tvorbě vzdělávacího programu v jiných institucích než jsou školy. Vzdělávání přeci nepatří jenom tam!

Účastníci se seznámí s teoretickým kontextem (didaktika, pedagogicko-psychologické poznámky, …), který je při tvorbě efektivního vzdělávacího programu dobré mít na paměti. V návaznosti na získané informace bude větší část kurzu věnována aktivní práci účastníků, vyzkouší si dílčí kroky tvorby programu, to vše s akcentem na různé cílové skupiny. Součástí kurzu bude i prostor pro sdílení dobré praxe a odkazy na teoretické i metodické zdroje.

Lektor: Mgr. Vanda Vaníčková, Ph.D., “učitelka na volné noze”, lektorka seminářů na ZŠ, SŠ i v knihovnách, fanynka hokeje a oborové didaktiky společenských věd, externí spolupracovnice Univerzity Palackého v Olomouci, NPI ČR nebo třeba ČT Edu, organizátorka a vedoucí akcí pro děti a mládež (letní tábory, školy v přírodě a adaptační kurzy) a v neposlední řadě oceněný MARK 2023 za Královéhradecký kraj; www.vanickova.eu

Program proběhne formou interaktivního workshopu s občerstvením zdarma.

Projekt je financován Evropskou unií prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury ČR. Projekt je finančně podpořen také z rozpočtu Středočeského kraje. Více na webových stránkách SAKKO, kde se mohou zájemci přihlásit.