Detail akce

Kreativní copywriting s AI

Datum 17. 4. 2024
Čas9:00
Cena0 Kč

Středočeská vědecká knihovna v Kladně ve spolupráci s Knihovnou města Mladá Boleslav, Vás zve na vzdělávací workshop v rámci projektu Rozvoj měkkých dovedností pracovníků v kulturním a kreativním sektoru ve Středočeském kraji II.

Celodenní školení s Lenkou Stawarczyk bude zaměřené na copywriting a využití umělé inteligence při tvorbě obsahu a textových výstupů. Dopoledne se školení zaměřuje na základy copywritingu, kde se účastníci dozví kde hledat inspiraci pro psaní, ale naučí se také význam emocí vs. faktů při tvorbě čtivých textů. Dále budeme diskutovat rozdíl mezi silnými a slabými slovy a techniky pro zkracování textů. V průběhu celého školení si účastnící vyzkouší mnohá copy cvičení a naučí se také definovat specifický tone of voice pro sebe či svou značku. Odpoledne se pak budeme věnovat využití AI v kreativní práci, včetně základních principů práce s umělou inteligencí, tvorby obsahové strategie, i jednotlivých textových formátů a přehledem nejužitečnějších AI nástrojů pro tvorbu textu. Speciálně se zaměříme i na pokročilá využití nástroje ChatGPT.

Lektor: Lenka Stawarczyk, marketingová specialistka a copywriterka, s desetiletou praxí.

Program s občerstvením zdarma.

Projekt je financován Evropskou unií prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury ČR. Projekt je finančně podpořen také z rozpočtu Středočeského kraje. Více na webových stránkách SAKKO, kde se mohou zájemci přihlásit.