S knížkou
do života
Chci se stát
čtenářem
Vyhledávání
knih
Pro školy
a školky
Soutěže Kontakty Fotogalerie Otevírací
doba
Aktuality O nás

S knížkou do života

Dárkové sety pro narozené děti

Jedním z cílů projektu S knížkou do života je podpořit rozvoj verbálních schopností dětí a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace společnými akcemi pro rodiny s dětmi. Knihovna města Mladá Boleslav ve spolupráci se Statutárním městem Mladá Boleslav věnuje prostřednictvím akce „vítání občánků“ nově narozeným dětem dárkové sety a dárkové poukazy na registraci do knihovny za symbolickou jednu korunu, které lze využít do 3 let věku. První dárkové sety byly věnovány v lednu 2020.

Knihohrátky s batolátky

Program pro miminka a batolata s doprovodem. Hlavním cílem je setkávání se, doporučování knížek pro nejmenší děti i odborné literatury pro rodiče, ale čeká nás i společné tvoření, muzicírování, čtení, vyprávění a hry s didaktickými pomůckami. Pořádáme dvakrát ročně.

Čítárny

Čtecí dílničky pro děti od 3 do 6 let plné aktivit, vyrábění, čtení a s trochou toho poučení. Pokaždé zaměřeno na konkrétní knížku. Děti už pracují ve velké míře samostatně s knihovnicí. Pořádáme jednou měsíčně v rámci klubu Knihomolík a klubu Knihovníček.

Setkání s rodiči a dětmi na dané téma

Poradíme jak a co společně číst, doporučíme tituly a další pomůcky od batolat až po předškoláky. Poradíme jak dítě doprovázet při prvních krůčcích vývoje. Ukážeme příklady uspořádání domácnosti a aktivit pro nejmenší. A přibudou další témata……

Za finanční podporu projektu děkujeme Statutárnímu městu Mladá Boleslav a firmě ŠKO-ENERGO.

VÍCE O PROJEKTU

Webové stránky projektu (sknizkoudozivota.cz)

Facebook

 

© 2020 Knihovna města Mladá Boleslav Kresby: Světlana Sýkorová Realizace: Aleš Kopecký