S knížkou
do života
Chci se stát
čtenářem
Vyhledávání
knih
Pro školy
a školky
Soutěže Kontakty Fotogalerie Otevírací
doba
Aktuality O nás

S knížkou do života

Dárkové sety pro narozené děti

Jedním z cílů projektu S knížkou do života je podpořit rozvoj verbálních schopností dětí a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace společnými akcemi pro rodiny s dětmi. Knihovna města Mladá Boleslav ve spolupráci se Statutárním městem Mladá Boleslav věnuje prostřednictvím akce „vítání občánků“ nově narozeným dětem dárkové sety a dárkové poukazy na registraci do knihovny za symbolickou jednu korunu, které lze využít do 3 let věku. První dárkové sety byly věnovány v lednu 2020.

Knihohrátky s batolátky

Program pro miminka a batolata s doprovodem. Hlavním cílem je setkávání se, doporučování knížek pro nejmenší děti i odborné literatury pro rodiče, ale čeká nás i společné tvoření, muzicírování, čtení, vyprávění a hry s didaktickými pomůckami. Pořádáme dvakrát ročně.

Kluby pro děti od 3 do 6 let

Čtecí dílničky pro děti od 3 do 6 let plné aktivit, vyrábění, čtení a s trochou toho poučení. Děti už pracují ve velké míře samostatně s knihovnicemi. Pořádáme jednou měsíčně v rámci Klubu Knihovníček a Klubíku Pastelka.

Setkání s rodiči a dětmi na dané téma

Poradíme jak a co společně číst, doporučíme tituly a další pomůcky od batolat až po předškoláky. Poradíme jak dítě doprovázet při prvních krůčcích vývoje. Ukážeme příklady uspořádání domácnosti a aktivit pro nejmenší.

Semináře pro rodiče zaměřené na zdravý vývoj dítěte.

Setkávání s odborníky zaměřená na zdravý vývoj dítěte, na harmonii celé rodiny, na podporu rozvoje nejen čtenářské gramotnosti dětí, ale na podporu celkového zdravého vývoje.

Za finanční podporu projektu děkujeme Statutárnímu městu Mladá Boleslav a firmě ŠKO-ENERGO.

VÍCE O PROJEKTU

Webové stránky projektu (sknizkoudozivota.cz)

Facebook

© 2020 Knihovna města Mladá Boleslav Kresby: Světlana Sýkorová Realizace: Aleš Kopecký