Moje ID

Knihovna města Mladá Boleslav se stala validačním místem pro registraci mojeID.

Validační místo v oddělení pro dospělé čtenáře (V.Klementa 1229) je otevřeno každé pondělí od 8 do 18 hodin. 

Více informací získáte buď telefonickým dotazem na číslo 326 329 434 nebo elektronickým dotazem zaslaným na email snajdrova@kmmb.cz.

validacnimisto_89

MojeID provozuje sdružení CZ.NIC, správce domény .cz jako jednu ze služeb a projektů určených k podpoře českých uživatelů internetu. Vizí mojeID je především pomoci všem běžným uživatelům – tedy internet bez registračních formulářů a spousty uživatelských jmen a hesel. Cílem mojeID ani sdružení CZ.NIC není vytvářet zisk a proto i založení a používání mojeID je zcela zdarma a zůstane to tak i do budoucna.

Jak postupovat, pokud chci využít moje ID

Na stránce https://www.mojeid.cz/ najde zájemce o tuto službu  podrobné pokyny jak postupovat, aby knihovna mohla jeho žádost zaslat poskytovateli  a on mohl začít mojeID používat.

V čem jsou výhody této služby

Jedno heslo pro mnoho webů

Již si nebudete muset pamatovat desítky přihlašovacích jmen a hesel na nejrůznější webové stránky. Bude vám stačit jediné jméno a heslo, které vám umožní přihlásit se na vaše oblíbené stránky z kteréhokoliv počítače nebo mobilního zařízení. Váš život na internetu bude o hodně jednodušší.

Příklad: Používáte jeden účet k emailové službě, další přihlášení si musíte pamatovat do několika e-shopů a k vašemu oblíbenému diskusnímu fóru používáte opět další jméno a heslo. Po zavedení mojeID na stránkách všech těchto služeb se přihlásíte jediným jménem a heslem. Přihlásíte se jednoduše pomocí mojeID.

Nové služby bez nutnosti registrace

Chcete použít či vyzkoušet nějakou novou službu? Ve většině případů to znamená registraci, založení účtu a nastavení uživatelského jména a hesla. A také to znamená vyplňování dlouhého formuláře s údaji o vaší osobě. S mojeID se můžete rovnou přihlásit, předat údaje z vašeho mojeID profilu a nemusíte trávit čas vyplňováním stále stejných údajů do registračního formuláře u každé nové služby, kterou chcete použít.

Příklad: Chcete si objednat zboží z eshopu, kde jste ještě nenakupovali. Přihlásíte se s mojeID a předáte údaje o sobě včetně fakturační a doručovací adresy. Eshop tak bude mít vše potřebné a můžete přejít rovnou k odeslání objednávky.

Bezpečnější přihlašování

Pokud používáte desítky hesel, pravděpodobně je máte někde zaznamenané. V horším případě je máte napsané na kousku papíru, který může být kýmkoliv odcizen a zneužit. S mojeID již tato hesla nebudete potřebovat. Velmi významný je také fakt, že provozovatelé serverů vaše heslo k mojeID nikdy neuvidí a tudíž ho nemohou následně zneužít. Navíc mojeID umožňuje přihlašovat se i jiným bezpečnějším způsobem než pouhým heslem. Je možné přihlásit se také digitálním certifikátem, anebo jednorázovým heslem.

Příklad: V případě, že se vám metoda přihlašováním heslem nezdá bezpečná, je možné přihlašovat se k webovým službám i pomocí jiných metod. Metodu si dle vlastního uvážení můžete vybrat při každém přihlášení.

Osobní údaje pod kontrolou

Také vás nebaví měnit vaši doručovací adresu na několika serverech? Máte novou emailovou adresu? Nyní bude stačit změnit tyto údaje pouze jednou – mojeID se postará o to, aby vaše oblíbené stránky měly všechny důležité údaje při každém přihlášení vždy aktuální. Vy sami si nastavte údaje, které prostřednictvím mojeID poskytnete různým provozovatelům služeb.

Příklad: Když začnete používat novou e-mailovou adresu, budete nuceni změnit svůj profil na několika serverech, nebo dokonce na desítkách serverů. Jedině tak si budete jisti, že vám budou chodit novinky, potvrzující emaily atd. ze všech internetových služeb, které používáte. S mojeID změníte váš e-mail jen jednou. Všechny vaše stránky se automaticky aktualizují, jakmile se k nim přihlásíte.