Detail akce

Island: Země ohně a ledu

Datum 13. 11. 2018
Čas18:00
Cena70 Kč

2157 kilometrů autem. 157 kilometrů pěšky. 1006 kilometrů stopem. 17 kilometrů na koni. 105 kilometrů lodí. A to vše za jeden měsíc.

Na přednášce navštívíme tajemnou říši vikingské mytologie pod vulkánem Snæfellsjökull, přejdeme spolu jeden z nejkrásnějších treků na světě Laugavegurinn a ztratíme se mezi tisíce let starými ledovými krami v laguně Jökulsárlón. Vypravíme se až ke kráteru Víti, který prý vede do pekla, a podíváme se na místa, kde kosmonauti NASA cvičili pro přistání na Měsíci. Anebo chcete vidět velryby, polární záři, lávová pole či jen poslouchat o životě Islanďanů a zjistit, jak se jmenoval první Čech na ostrově? Vše dostanete! Kromě fotografií obsahuje přednáška videa natočená během cesty.

Přednáší Pavel Dobrovský (*1979), publicista, cestovatel a fotograf, který pracuje pro časopisy ABC, Level a přispívá do dalších médií. Pavel Dobrovský se pohybuje na hranici cestovatelského a digitálního světa. Vnímá proměnu cestování vlivem moderních technologií a v přednáškách se soustředí na silné lidské příběhy a kulturní a geografické hodnoty, které destinace poskytují.