Detail akce

Island: Stopem, v sedle, v horách

Datum 12. 3. 2020
Čas18:00
Cena80 Kč

Cestovatelský stand-up o Islandu, jak ho neznáte.

Na Island můžete přijet jako turista, pokochat se místními vodopády, termálními prameny a sopkami, vrátit se domů a říct, že jste viděli všechno, o čem jste si předtím přečetli na internetu.
Nebo tam můžete připlout na půl roku na blind, žít a pracovat s místními kovboji a objevit skryté krásy i hořkosti Islandu, o nichž se jinde nedozvíte.

CO BYSTE SI VYBRALI VY?

Viktorka Hlaváčková – Cestuje nalehko, nízkonákladově a bez letadel. Specializuje se na dálkové treky, zejména na off-trail hiking (plánování vlastních tras podle topografických map). Od roku 2015 se věnuje svému projektu Viktorčina Cesta tam, během kterého přešla pěšky např. přes Karpatský oblouk ze Zlína do rumunského Banátu nebo Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbajdžánu. V rámci své záliby v mikrodobrodružstvích cestovala do Itálie v přestrojení za muže, nebo se vydala po řece na nafukovacím lehátku. Na cestách vyhledává dobrovolnické projekty, filmuje, fotí a testuje vybavení pro Pod 7 kilo, o kterém píše na svém webu www.ultraviktorka.net

Vstupné je 80 Kč, registrovaní čtenáři knihovny po předložení průkazu 60 Kč.