Detail akce

Brain&Breakfast

Datum 23. 5. 2019
Čas8:30
PřihláškaPřihlašovací formulář na Brain&Breakfast
Cena0 Kč

 

Dopřejte si ranní šálek inspirace.

Zveme Vás na první inspirativní snídani v knihovně, jejímž cílem je ukazovat zajímavost lidí i světa kolem nás a propichovat bubliny, ve kterých každý z nás žije. Chceme, aby snídaně představovaly inspirativní osobnosti se silnými hodnotami i příběhem a umožnily nahlédnout do oborů, se kterými se často nesetkáme.

Brain&Breakfast jsou protiváhou zkratkovitosti zpráv, které se k nám dostávají přes sociální sítě, nebo televizi. Ukazují, že svět je ve skutečnosti mnohem barevnější, zajímavější a optimističtější, než by se mohlo zdát. Inspirují k tomu, že každý z nás může něco významného dokázat. Snídaně se budou konat jednou měsíčně prostřednictvím živého streamu z Impact Hub Praha.

Na první snídani se setkáme s Radkem Háblem, bývalým finančním manažerem, kterého před lety zasáhl příběh vzdálené rodinné příbuzné. S třemi desítkami dluhů po splatnosti a milionovým dluhem se na něj obrátila s prosbou o pomoc. Její situace ho zasáhla natolik, že se rozhodl pomoct nejen jí, ale i dalším s podobným osudem a začít odkrývat český dluhový a exekuční byznys.

V roce 2014 vyměnil korporátní svět za neziskový. Ve spolupráci s Otevřenou společností, o.p.s. pak v roce 2016 realizoval v tuzemsku i zahraničí oceňovaný projekt Mapa exekucí.  Od roku 2015 také spolupracuje s Úřadem vlády ČR, kde působí při Agentuře pro sociální začleňování jako expert na dluhovou problematiku.

Jako jeden z mála Čechů získal členství v celosvětové síti sociálních inovátorů Ashoka Fellows network, ve které ČR zastupuje od roku 2018.

Jeho cílem a snem je Česko bez nemravného dluhového byznysu a s tím související potřebná změna legislativy, pomoc všem lidem v tíživé finanční situaci a dluhová prevence a osvěta jako samozřejmost, nikoli jako ad hoc řešení.

V ČR je minimálně 800 tisíc lidí v exekuci, kteří čelí více než 5 milionům exekučních řízení. Problém, který nemá v Evropě příliš obdoby a o který se zajímají i zahraniční média, hýbe českou politickou garniturou i celou společností. Co za tím stojí? Jedná se jen o selhání jednotlivců, nebo o výnosný obchodní model? Kdo na to doplácí a komu současná situace vyhovuje? Pojďme se společně vrátit v čase ke kořenům tohoto problému a podívat se detailně na jednotlivé události, které pandemii exekucí u nás předcházely, a co následně způsobily. Co s tím můžeme dělat a jak každý z nás může pomoci? I o tom bude devadesát minut na B&B.