Detail akce

Beseda herečky a spisovatelky Ivanky Deváté v doprovodu harmonikáře Libora Šimůnka

Datum 1. 10. 2020
Čas10:00
Cena0 Kč

Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace je nutné, aby návštěvníci vstupovali do budovy knihovny s nasazenou rouškou a neodkládali ji po celou dobu trvání akce. Při vstupu do budovy knihovny je potřeba dezinfikovat si ruce. Vstup na akci je volný do naplnění kapacity místnosti. Kapacita společenské místnosti je maximálně 40 míst k sezení. 

Šarmantní herečka a spisovatelka vypráví historky, postřehy, vzpomínky a příběhy z hereckého, spisovatelského i osobního života, okořeněné jedinečným stylem humoru…

Ivanka Devátá pochází z umělecké rodiny, jejím otcem byl hudební skladatel a dirigent Antonín Devátý (1903-1984). Devátá se narodila v Praze, ale dětství strávila v Chrudimi a v Brně, kde také absolvovala první krůčky na cestě k divadlu. Jedenáctiletku vystudovala v Plzni, poté pokračovala ve studiích na DAMU (1958), načež nastoupila do Realistického divadla Zdeňka Nejedlého, kde strávila více než třicet let až do zrušení divadla a svého odchodu do penze (1991). Po odchodu z divadla zahájila Ivanka Devátá svou druhou, možná ještě úspěšnější kariéru na poli literatury. Ivanka Devátá byla dvakrát vdaná, poprvé za herce Miloše Hlavicu (*1933), jejím druhým manželem byl herec Josef Vinklář (1930-2007), kterého si vzala dvakrát. Z prvního manželství má syna Marka Hlavicu (*1961), který je novinářem, z druhého manželství pochází syn Adam Vinklář.