Čtenář roku 2022

28.2.2022

Při příležitosti Března – měsíce čtenářů vyhlašuje Knihovna města Mladá Boleslav každoročně svého Čtenáře roku. 

Čtenářkou roku 2022 se stala paní Jana Smolíková se svým synem Kájou (3,5 roku). Sama ráda čte a svou lásku ke knihám a touhu po vzdělávání předává synovi. Knihy vybírá podle momentálního rozpoložení a při výběru má důležité slovo samozřejmě Kája, protože většina knížek, které si z knihovny odnášejí, je pro něho. Maminka říká, že poslední tři roky nemá příliš času na čtení svých knížek, ale vlastně jí to vůbec nevadí, protože obohacující je čtení s Kájou. Nejen že se dozví nové věci, např. o zvířatech a technice, ale především jde o společně strávený čas a společné zážitky. Nejraději si půjčují knihy o technice, zvířatech, vesmíru a autech a pak hlavně příběhy o dětech.  Nejvíce se jim líbila knížka Ó Ó Ó vajíčko od paní spisovatelky Ester Staré.

Do mladoboleslavské knihovny začala chodit paní Smolíková v době pandemie, když se přestěhovali do Mladé Boleslavi, takže z první návštěvy si pamatuje zapáskované regály. Od té doby jsou s Kájou v knihovně často a tráví tu svůj volný čas nejen výběrem knížek, ale také hrou. V knihovně a nad knížkami jsou oba spokojení.

Děkujeme paní Smolíkové za její věrnost knihovně a knížkám a přejeme jí i Kájovi, ať v knihovně vždy najdou zajímavé knížky ke čtení.