Služby

PRŮVODCE SLUŽBAMI

Jak se stát čtenářem

Podrobný návod, co udělat, abych se mohl stát registrovaným čtenářem knihovny se všemi výhodami, které to s sebou přináší. Podrobné informace o registraci.


Přihlášení do konta

Přihlášení do čtenářského konta, lze realizovat z jakéhokoli počítače s přístupem na internet, prostřednictvím on-line katalogu knihovny. Vstup do katalogu.


Prodloužení výpůjčky

Jak si prodloužit vypůjčené dokumenty klidně z pohodlí domova. Prodlužování výpůjček.


Vyhledávání ve fondu knihovny

Jak vyhledat požadovanou knihu, časopis nebo jiný dokument v knihovním fondu.


Co je možné si v knihovně půjčit?

Půjčit si můžete kromě knih, novin a časopisů také mapy, CD, DVD, zvukové knihy pro zdravotně handicapované, e-čtečky, stolní hry. Podrobná informace o tom, co vše je možné si půjčit.


Rezervace dokumentu

Jak si rezervovat dokumenty, které jsou momentálně půjčené, z pohodlí domova. Postup při rezervaci dokumentu.


Meziknihovní výpůjční služba

Nemá knihovna Vámi požadovaný dokument? Můžete si objednat jeho vypůjčení v jiné knihovně v České republice a dokonce i v zahraničí. Informace o MVS.


Vracení dokumentů

Všechny vypůjčené dokumenty lze vrátit osobně do knihovny. Ty knižní pak můžete vložit do Biblioboxu. Informace o možnostech vracení dokumentů. 


Upomínky, zpozdné

Blíží se doba určená pro vrácení půjčených dokumentů nebo už dokonce uplynula? Co dělat v obou případech a jaké poplatky bude třeba zaplatit? Informace o upomínkách a zpozdném.


Ztráta nebo poškození vypůjčeného dokumentu

Co dělat pokud poškodíte nebo dokonce ztratíte vypůjčený dokument? Jak se v takovém případě zachovat? Co dělat při ztrátě či poškození dokumentu.


Přístup na internet

Víte za jakých podmínek máte v knihovně přístup na internet pokud jste dospělý registrovaný čtenář či náhodný návštěvník, popřípadě dítě mladší 15 let nebo majitel notebooku s Wi-Fi? Přístup na internet v knihovně.


Služby na dálku

Jak pracovat s on-line katalogem? Co je to služba Ptejte se knihovny a jak ji využít? Jak si vypůjčit e-knihu?  Podrobnosti o službách na dálku.


Elektronická knihovna

Jaké databáze, elektronické knihy a periodika můžete využívat? Které jsou volně dostupné a do kterých lze nahlížet pouze v knihovně? Informace o databázích a elektronických dokumentech.


Moje ID        validacnimisto_89

Validační místo služby Moje ID v oddělení pro dospělé čtenáře.


Pro školy

Informace o službách a akcích pro mateřské, základní, speciální a střední školy. Nabídka pro školy.


Pro handicapované

Cílem Knihovny města Mladá Boleslav je, aby se každý uživatel knihovny bez ohledu na své znevýhodnění mohl v knihovně bez problémů pohybovat, s kýmkoli se domluvit  a využívat maximum nabízených služeb.

Bezbariérovost

Služby pro zrakově znevýhodněné


Pronájem společenské místnosti

Budete pořádat seminář, školení či menší společenské setkání? Využijte možnost pronájmu společenské místnosti v knihovně. Podrobnosti a ceník pronájmu.


Doplňkové služby

Informace o možnostech balení knih, učebnic, sešitů, ale také o možnosti vytvoření kroužkové vazby či provedení drobné opravy knihy.