Detail akce

Papu Papua

Datum 17. 10. 2017
Čas18:00
Cena50 Kč
01

Za lidojedy

Dobrodružná cesta do doby kamenné za posledními lidojedy a obyvateli divoké Papuy Nové Guiney, která má přinést odpověď na jednoduchou otázku: Praktikují různé kmeny Papuy ještě kanibalismus? Během neskutečné cesty navštívíme pralesy, přebrodíme spoustu divokých řek, poznáme stromové lidi i hrůzostrašné bojovníky kmene Huli a další. Východní i západní Papua v jednom. Sopky, korálové moře, nepřístupná místa, lidé z doby kamenné, to všechno bude neuvěřitelné dobrodružství bez civilizace.

Přednášet a promítat své fotografie bude Tomáš Kubeš

Fotograf, novinář a cestovatel. Fotografii se věnuje vášnivě již od dětství, profesionálně od roku 1998. Pochází z Horoměřic u Prahy. Vystudoval střední polygrafickou školu a několik let prožil cestováním v Africe a poznáváním tohoto svého zamilovaného kontinentu. Procestoval také i Evropu a Asii, celkem fotografoval reportáže ve více jak 100 zemích světa. Vedle reportážní fotografie se věnuje také portrétu, architektuře, reklamě a humanitární fotografii. Je autorem fotografií k několika knihám, například „Park Life“ nebo připravované knize věnované památkám UNESCO v Evropě.

Jeho snímky a články můžete najít v České republice v titulech jako jsou Koktejl, Lidé a Země, Instinkt, Vlasta, Katka, Travel in the Czech republic, Travel Digest, Travel Focus, Hospodářské Noviny a mnoha dalších. Více najdete na www.tomaskubes.cz.

Mezi aktuální projekty Tomáše Kubeše patří expedice do bílých míst Střední Afriky. Bližší informace o expedici jsou na www.srdceafriky.cz.

Vstupné na přednášku je 50,-Kč, registrovaní čtenáři Knihovny města Mladá Boleslav 30,-Kč.