Detail akce

Maroko : Život v sousedství Sahary

Datum 14. 11. 2017
Čas18:00
Cena50 Kč
Maroko

Vysoké hory, rozpálené pouště, prach, horký vítr, zpěvy muezínů, barevné bazary,..

Zveme Vás na výlet do dávných časů, do pohádek Tisíce a jedné noci, do země hlubokých kontrastů. Zavítáme společně do historických měst jako je Marakesh, Taroudant, Sidi Ifni či Essaouira, jejichž staré mediny překypují životem, hýří barvami a jsou prosyceny směsicemi vůní i pachů všeho druhu.
Vydáme se na vlastní kůži pocítit sílu saharského slunce do beduínského tábora ukrytého mezi dunami pouště Erg Chigaga. V místních autobusech překonáme dva nejvyšší průsmyky pohoří Vysoký Atlas a pěšky se pak pokusíme zdolat jeho nejvyšší vrchol –Toubkal – vysoký přes 4 000 metrů. Zavedeme Vás do téměř nenavštěvovaných, před světem ukrytých údolí jižního Maroka, kde zub času pomalu rozrušuje opevněná rodinná sídla zvaná kasby. Pozveme Vás rovněž do starého španělského přístavu s barevnými stavbami ve stylu art deco i na jeho nedaleké pobřeží, které zdobí obrovské skalní oblouky.

Poznáte, jak velmi se liší naše vžité představy o Maroku od skutečnosti, kterou žije tato země geograficky nám tak blízká, fakticky však místy od nás vzdálená o celá staletí.

Přednáší Lenka a Václav Špillarovi.

Vstupné 50,- Kč, čtenáři knihovny 30,- Kč.