Cestovatelská beseda Nový Zéland sakra na těžko

14.9.2017

Tentokráte nás Monika a Jiří Vackovi zavedli 12. září při besedě v knihovně až na daleký Nový Zéland, kam se vydali s malými dětmi a samozřejmě na kolech.  Péťa (jedenáct měsíců) a Bára (tři roky) ve vozíku za tatínkem dojeli až na nejsevernější bod Nového Zélandu Cape Reinga. Náročnou pouť ukončili po třech měsících a 4010 km v Aucklandu. Poutavé vyprávění všem účastníkům doslova vzalo řeč. Klobouk dolů, Vackovi 🙂

Cyklocestovatelé Monika a Jirka Vackovi jsou autoři několika cestopisných knih, publikují v časopisu Cykloturistika i jiných mediích a objevili se také na televizních obrazovkách. Společně navštívili několik desítek zemí, z kterých pro nás připravují cestovatelské besedy.  Pokud jste nestihli navštívit besedu, doporučujeme stejnojmennou knížku. Najdete ji u nás v knihovně. Těšit se můžeme i na besedu a knihu z poslední výpravy, a to do Austrálie. Více na https://www.altiplano.cz.

Příští cestovatelská beseda nás zavede k našim krajanům do Rumunska. O oblasti Banátu bude vyprávět Tomáš Černohous 19. září od 18 hodin.